Porady

Co daje reklama w social mediach?

Co daje reklama w social mediach?

Każda firma, która chce aktywnie sprzedawać swoje usługi i produkty, musi dążyć do uzyskania bliskiej relacji z klientami (stałymi, nowymi i potencjalnymi). Powinna stać się dla nich czymś bardziej ludzkim i namacalnym, unikając jak ognia wizerunku dużej korporacji czy olbrzymiego sztywnego przedsiębiorstwa. Reklama w social mediach do tego właśnie zwykle dąży. Sprawia, że klienci powoli zaczynają identyfikować się z firmą i przywiązują się do niej, co sprawia, że już nie chcą korzystać z ofert konkurencji. Czują, jak gdyby tworzyli z innymi ludźmi prawdziwą społeczność. Często zresztą tak to właśnie wygląda.

Warto bowiem pozwolić klientom na to, by mogli oni sami bezpośrednio angażować się w życie firmy. Należy pozwolić im na samodzielne kierowanie pewnymi jej aspektami. Umożliwić im wyrażanie własnego zdania na temat produktów czy usług, nawet przy ryzyku, ze te opinie nie zawsze będą pochlebne. Krytyka w Internecie musi się pojawić. Nie należy jej zwalczać czy tym bardziej usuwać nieprzyjemnych komentarzy, bo to tylko niekorzystnie wpłynie na wizerunek firmy i będzie oznaką tego, że nie zależy jej na dialogu z klientami. Na krytykę zawsze można odpowiedzieć w sposób profesjonalny i przyjazny. Być może dzięki takiej odpowiedzi klient przekona się, że w rzeczywistości nie miał wcale racji, tylko coś mu się wydawało.

Reklamy w social media są też znacznie bardziej atrakcyjne od tradycyjnych reklam. Spoty wyświetlane chociażby w telewizji przeważnie są przecież przewijane albo wyłączane. Nikt się na nich już nie skupia. Odbiorca wie, że nie będą one dla niego niczym interesującym, dlatego w momencie, gdy taka reklama zostaje puszczona w przerwie, przeważnie zajmuje się czymś innym – często przeglądaniem mediów społecznościowych. Reklama w social mediach kojarzy się bardziej z rozrywką niżeli rzeczywistą promocją. Sama jej forma bywa naprawdę intrygująca. Ostatnio popularną formą reklamy wykorzystywaną w mediach społecznościowych są chociażby konkursy z nagrodami.

Post Comment